قدرت بسته‌‌بندی در جایگاه‌سازی محصولات

package

 

 

بسته‌بندی حرفه‌ای، عاملی جادویی

در این فصل به بیان یکی از خاصیت‌های بسیار مهم و مهارت‌های بسیار کلیدی در موفقیت شرکت‌ها و محصولات می‌پردازم.

 

قسمت اول، بسته بندی محصولات و خدمات ارائه شده به مشتری.

امروزه یکی از بزرگ‌ترین دلایل موفقیت و همین‌طور عدم موفقیت محصولات شرکت‌ها را می‌توان به بسته‌بندی محصولات مرتبط دانست.

سالیان سال است که شرکت‌های بزرگ و کوچک و افراد، در سراسر دنیا به این نتیجه رسیده‌اند که اگر محصول یا خدمتی بسیار عالی تولید نمایند ولی آن را در بسته‌بندی ضعیفی ارائه نمایند، به احتمال بسیار زیاد محصول با شکست روبرو خواهد شد و بالعکس بسته‌بندی با کیفیت محصول، تاثیر به سزایی روی فروش محصول می‌گذارد.

 

جعبه گوشی اپل

استیو جابز مدیرعامل افسانه ای شرکت اپل که فردی ریزبین و شاید وسواسی در کیفیت محصول بود گاهی اوقات مدت بسیار زیادی را فقط برای طراحی جعبه محصولات اپل وقت می‌گذاشت و حتی روی صدایی که در هنگام باز شدن درب جعبه شنیده می‌شود نیز حساس بود!

 

شیشه سس

شرکت هاینز که تولیدکننده مواد غذایی و به خصوص سس کچاب است سال‌ها پیش که در حال ورشکستگی بود، یک تغییر اساسی در بسته‌بندی محصولات خود به وجود آورد و آن هم استفاده از شیشه‌های بسیار ضخیم و درب‌های بزرگ بود که به مصرف کننده، خرید یک کالای باکیفیت را القا می‌نمود!

ضمن این که تا قبل از آن، اغلب شرکت‌ها محصولاتی از قبیل سس یا رب گوجه را در ظروفی ارائه می‌نمودند که امکان دیده‌شدن محصول برای مشتری وجود نداشت و این ذهنیت که ممکن است محصول بی‌کیفیت باشد را به مشتری القا می‌نمود ولی شیشه‌های شفاف این شبهه را برطرف نمودند.

 

فروش توت فرنگی

نمونه بسیار پیش پا افتاده و ساده‌اش هم که شاید هر روز با آن برخورد می‌نماییم، دست فروشانی هستند که به طور مثال به فروش توت فرنگی و اقلام مشابه مشغول‌اند. بارها شاهد بوده‌ام که این اشخاص اگر کمی تیزهوش بوده و توت‌فرنگی‌ها را در بسته‌های پلاستیکی و سلفون کشیده ارائه کرده‌اند، بسیار راحت‌تر و بدون اعتراض به مشتریان به فروش می‌رسانند، در صورتی که بیشتر مشتریان برای خرید همین توت‌فرنگی‌ها به صورت فله‌ای کمی دچار تردید می‌شوند.

 

شکلات صبحانه نوتلا

یکی دیگر از روش‌هایی چشم‌گیر در این صنعت، تولید بسته‌بندی‌هایی است که پس از مصرف محتوای داخل آن، بسته‌بندی به دور انداخته نشده و توسط اشخاص، برای مصارف دیگری کاربرد دارد.

مثالش هم شرکت شکلات صبحانه نوتلا است که شیشه‌هایی بسیار با کیفیت و در ابعاد مختلف دارد و بسیار بعید به نظر می‌رسد که شخصی پس از مصرف، آن را به راحتی دور بیندازد.

علتش هم این است که  شیشه‌ها و درب‌های آن‌ها به قدری با کیفیت هستند که می‌توان آن‌ها را به عنوان یکی از ظروف آشپزخانه و برای سالیان سال استفاده نمود!

 

یک اعتراف

الان چندسالی است، که در منزل ما اغلب ظرف‌های خشکبار، حبوبات، شکر و نمک همگی شیشه‌های نوتلا هستند و همسر من حتی یک‌بار بر سر نگهداری آن‌ها  با شخصی که برای نظافت به منزل ما آمده بود درگیر شد!

 چون نظافت‌چی می‌خواسته این شیشه‌ها را با خود ببرند و او مانع شده است!

این در حالی است که در مقابل بیرون بردن بسیاری از وسایل دیگری مثل کفش و کلاه تا به این حد تعصب ندارد!

به این می‌گویند: بسته‌بندی عالی!

 

کیسه غلات

سالیان پیش در زمان رکود اقتصادی و در دهه ۳۰ میلادی در ایالات متحده، شرکت مواد غذایی و غلات

((آمریکن سریال کمپانی))  که محصولاتش را در کیسه‌های کتانی  می‌فروخت متوجه نکته عجیبی شد!

بسیاری از مردم طبقه ضعیف پس از استفاده از محصول داخل کیسه‌های آرد، با انواع و اقسام صابون و مواد شیمیایی، آرم وعلائم روی کیسه‌ها را شسته و از این پارچه‌ها برای دوخت لباس برای فرزندانشان استفاده می‌نمودند!

از این رو روسای کارخانه به مقدار زیادی از آرم وعلائم روی کیسه‌ها را کم کرده و کیفیت پارچه آن را نیز بالا بردند تا مردم با خیال راحت‌تر از این محصول برای دوخت لباس استفاده نمایند.

 

چیپس پرینگلز، وقتی بازش کنی، دیگه نمی‌تونی بس کنی!

محصول چیپس پرینگلز متعلق به شرکت پراکتر اند گمبل که البته در سال ۲۰۱۲ توسط شرکت کورن‌فلکس‌کلاگز خریداری شد، در سال ۱۹۶۸ شروع به تولید گونه جدیدی از چیپس با ساختاری متفاوت نمود.

تا قبل از آن زمان، مصرف‌کنندگان نسبت به  یک‌دست نبودن وشکستن چیپس‌ها شکایت‌های فراوان داشتند.

اما شرکت با ایجاد تغییراتی در ترکیب سیب‌زمینی با آرد ذرت و تعدادی موارد افزوده از شکسته‌شدن چیپس‌ها جلوگیری نمود. همچنین استفاده از قوطی‌های استوانه‌ای درب‌دار که قابلیت استفاده چندباره را داشتند به جای پاکت‌های مرسوم، توانست یک فرهنگ جدید در زمینه چیپس ایجاد نماید.

افراد بسیاری شروع به جمع‌آوری کلکسیون قوطی‌های پرینگلز نموده و در تبلیغات تلویزیونی از این قوطی‌ها به عنوان آلات موسیقی ضربی استفاده می‌شد!

 

 

نتیجه این که:

مطمئن هستم حالا که این توضیحات را برای شما دوست عزیز دادم، ده‌ها مثال ریز و درشت دیگر در ذهن شما نقش می‌بندد.

متاسفانه در کشور ما تا حد بسیار زیادی این قضیه نادیده گرفته می‌شود و خیل عظیمی از شرکت‌ها به بسته‌بندی با دید یک هزینه گزاف بیهوده نگاه می‌کنند و هر گونه نوآوری و سرمایه‌گذاری در این حوزه را دور ریختن پول می‌دانند!

همین امروز در حالی‌که ما در کشورمان محصولات درجه یکی مانند زعفران، خاویار، پسته، فرش ایرانی، عناب، خرما و حتی سنگ فیروزه داریم، تا حد بسیار زیادی و آن‌هم فقط به دلیل ضعف سیستم بسته بندی یا پکیجینگ، از صادرات آن‌ها باز مانده‌ایم و یا بسیاری از این محصولات را به صورت فله می‌فروشیم و کشورهای واسطه فقط به دلیل داشتن سیستم فرآوری و بسته‌بندی خوب، سود اصلی را در جیب  خود می‌ریزند.

 

کرم خرما

هنوزم که هنوز است بخش اعظم خرما، این محصول ارزشمند در کشور ما در همان بسته‌بندی‌های مقوایی درجه ۳ قدیمی عرضه می‌شود و همیشه ترس از این که درون آن کرمی لانه کرده باشد برای مصرف کننده وجود دارد!

چندی پیش همسرم برای خرید اقلام منزل به سوپرمارکت رفته بود. جعبه خرما را برداشته و آن را باز کرده و چندین کرم چندش‌اور دیده بود. به همین ترتیب ۳٫۴ جعبه را بازکرده و آنها هم دچار همین مشکل بودن. به فروشنده موضوع را اطلاع می‌دهد و متاسفانه فروشنده کم خرد هم با خنده‌ای مذبوحانه موضوع را ماست‌مالی می‌کند.

برادر من خوب نیار این مدل خرما را!

من نمیدانم ما تا چند سال دیگر باید این وضع کرم خرما را تحمل کنیم. برای من حداقل ۳۰ سال است که این دغدغه در زمان خریدن و خوردن خرما وجود داشته است!

 

در ادامه چندسطری را در رابطه با داستان این محصول پرانرژی آورده‌ام.

مشکلاتی در این صنعت وجود دارد که بیان کامل آن‌ها در این بخش نمی‌گنجد، ولی از جهت آگاهی شما عرض می‌نمایم که در کشور مصر در هر هکتار باغ خرما حدود ۳۰ تن محصول برداشت می‌شود، در حالی که این مقدار در ایران تنها ۵ تن است!

در جهت موضوع بسته‌بندی لازم به ذکر است که کشوری مانند فرانسه سالی ۱۵۰۰۰ تن خرمای بسته‌بندی صادر می‌کند، در حالی که خودش درخت خرما ندارد!

در ایران اما حدود ۱ میلیون تن سالیانه خرما تولید می‌شود که ۳۵ درصد آن_۳۵۰٫۰۰۰تن_ با قیمت بسیار ناچیزی وارد بازار داخلی می‌شود و در بهترین حالت ۱۵ درصد آن نیز به صورت فله‌ای و با نازل‌ترین قیمت صادر می‌شود و اما حدود ۵۰ درصد آن نیز متاسفانه ضایعات می‌شود یک تن خرمای صادراتی ما امروز حدود ۱۰۰۰ دلار ارزش دارد_۳٫۵ میلیون تومان_، در حالی که همین مقدار خرما را تونس ۴۰۰۰ دلار_۱۴ میلیون تومان_ می‌فروشد!

البته طی چندسال اخیر  شرکت‌هایی به وجود آمده‌اند که به بسته‌بندی صنعتی خرما مشغول‌اند و این اواخر من بعضی از این محصولات را در بسته‌بندی‌های به نسبت مرغوب دیده‌ام که جای بسی امیدواری دارد.

 

آدامس دکتر زایلتول

سال‌ها پیش در آمریکا توسط شخصی به نام توماس آدامز، محصولی تولید شد به نام (( آدامز نیویورک چوینگ گام )) که همان زمان در ایران این محصول به نام آدامس معروف گردید.

این محصول در دنیا بسیار فراگیر شد در حالی که می‌توان گفت هیچ خاصیت مثبتی در آن نهفته نیست!

اما جای بسی شگفتی است که همین محصول غیرمهم مثل آدامس، با برند قدرتمندی مثل  ((دکتر زایلتول ))

که تولید یک شرکت ژاپنی است، در یک قوطی بسیار با کیفیت به فروش می‌رسد که می‌توان از قوطی آن سال‌های سال استفاده کرد، بدون این که خراب شود! حتی دیده‌ام افرادی را که آدامس‌های دیگری را می‌خرند و در قوطی زایلتول می‌ریزند!

ولی بخش اعظم خرمای درجه یک ایرانی که محصولی انرژی‌زا و ارزشمند است، هنوز هم در جعبه‌های بی‌کیفیت مقوایی به فروش می‌رسد، که شاید سالم به دست مشتری هم نرسد! کرم را فراموش نکنید.

هیچ‌گونه تبلیغ قدرتمندی هم در پشت آن نیست، و پرکاربردترین مصرف آن هم متاسفانه فقط در مراسم عزاداری است!

 

فرصت بزرگ شغلی

همین ضعف بزرگ در سیستم بسته‌بندی محصولات، در کشور ما می‌تواند یک پتانسیل بسیار قوی برای افرادی باشد که به دنبال تغییری در مشاغل کنونی خود هستند و شاید درگیر ایده‌های عجیب‌وغریب می‌گردند!

شما اگر هم اکنون صاحب یک کسب‌وکار هستید، کمی به صورت فراشغلی بیندیشید و ببینید در کدام بخش از کارتان است که با تلفیق آن با علم پکیجینگ یا بسته‌بندی خواهید توانست به فروش و در پی آن به سود زیادی دست یابید!

اگر هم از شغل کنونی خود خسته شده‌اید و یا امکان پیشرفت چشم‌گیری را در آن نمی‌بینید به شما پیشنهاد می‌نمایم یک پروژه تحقیقاتی برای خود تعریف نموده و به محصولات موجود در بازار با دید بهتری نگریسته و به نقاط ضعف در بسته‌بندی آن‌ها پی ببرید.

در ادامه می‌توانید در بسیاری از موارد با صرف بودجه‌ای نه چندان بالا وارد صنعت بسته‌بندی آن محصول شده و سود کلانی به دست بیاورید!

بسته‌بندی یک صنعت است که در بسیاری از مواقع با بودجه بسیار بسیار اندک می‌توان از آن به درآمد بالا رسید.

 

پرس پلاستیک

یک استراتژی در کسب‌وکار شخصی

سال‌ها پیش در مجموعه فروشگاه‌های‌مان، دادن هدایا به مشتریان را آغاز نمودیم که این کار تاثیر بسیار زیادی بر فروش ما گذاشت. اما مشکلاتی نیز در این راه وجود داشت، یکی از مشکلات این بود که هدایای ارزان قیمتی که در زمان خریدهای با قیمت پایین مشتریان، به آن‌ها ارائه می‌شد بسته‌بندی‌های خیلی ضعیفی داشتند. به تبع آن  بخش زیادی از مشتریان، در زمان گرفتن هدایا حس خوبی نداشته و آن را بسیار کم اهمیت و ارزان می‌پنداشتند!

همچنین زمانی که مبلغ زیادی هزینه کردم و یک سری لیوان‌های تبلیغاتی با برند خودم تهیه کردم و برای هدیه به مشتریان می‌دادم به دلیل وجود جعبه‌های بسیار بی‌کیفیت بازخورد خوبی از این هزینه نگرفتم!

پس از مدتی بر آن شدم تا خودم تغییری در این سیستم ایجاد نمایم. راهش را یافتم.

یک دستگاه پرس پلاستیک با قیمت پایین خریداری نمودیم و چند کیلو پلاستیک‌های شفاف (معروف به سلفون) باکیفیت نیز از بازار تهیه نمودیم. سپس گروهی از کارمندانم را به کار بسته‌بندی هدایا مشغول کردم.

 

رضایت ۹۸ درصدی مشتریان

در کمال تعجب مشاهده کردم همان مشتریانی که پیش از آن هدایا را دریافت می‌کرده و در زمان دریافت آن‌ها حس خوبی نداشتند و حتی گاهی با اکراه آن‌ها را می‌پذیرفتند، اکنون با هیجان بسیار بیشتری  هدایا را می‌گرفتند!

موضوع جالب این بود که همان لیوان‌های سرامیکی و پلاستیکی با بسته‌بندی مقوایی بی‌کیفیت، اکنون که درون یک بسته‌بندی شفاف ارائه می‌شدند جزو بهترین هدایای من شده و برای مشتریان ارزشی چندین برابر ایجاد کردند!

 

بسته‌بندی مجدد با ضربه‌گیر

در این مقطع بود که درس بزرگی از جادوی بسته‌بندی گرفتم. پس از آن نیز  هر ماهه هزینه زیادی  برای خرید پلاستیک‌های ضربه‌گیر و تسمه‌های بسته‌بندی صرف نمودیم.

محصولات گرانقیمتی را که بعضی از مواقع بسته‌بندی‌های ضعیفی داشتند دوباره بسته‌بندی کرده و به مشتریان ارائه می‌نمودیم. شاید باور آن سخت باشد ولی در بسیاری از مواقع با صرف هزینه‌ای بسیار جزئی که شاید در حد چندهزارتومان بود، یک محصول چند میلیونی را به نحوی بسته‌بندی مجدد می‌نمودیم که هم رضایت مشتریان جلب می‌شد و هم خودمان از ارائه آن لذت می‌بردیم!

 

کیسه‌های با کیفیت

پس از مدتی در صدد این برآمدیم که پاکت‌های فاکتور و کیسه‌های خرید را هم به گونه‌ای سفارش دهیم که برای مشتری کاربردهایی جداگانه داشته باشد.

پاکت‌ها را از جنس پارچه‌های مرغوب سفارش دادیم و برای درب‌های آن دگمه‌هایی طراحی کردیم که برای نگهداری مدارک و بسیاری از چیزهای دیگر در منزل کاربرد داشته باشد.

کیسه‌های دستی را نیز از جنس پارچه‌های مرغوب سفارش دادیم و برای آن‌ها زیپ و دگمه هم در نظر گرفتیم و کمی هم بزرگ‌تر از اندازه‌های معمول!

دلیل‌اش هم این بود که این کیسه‌ها در منزل مشتریان، رفتن به باشگاه، پیک‌نیک و یا در زمان مسافرت برای ایشان کاربردهایی جداگانه داشته باشد.

بارها شده که مشتری پس از این که یک  کیسه پارچه‌ای بزرگ از ما گرفته با کمی خجالت درخواست کیسه دیگری نموده و ما هم بدون تردید و با خوشحالی تمام به او کیسه جدیدی که مشخصات کامل مجموعه فروشگاهی‌مان رویش قید شده است را به وی می‌دهیم.

این کیسه‌های پارچه‌ای بیلبوردهای کوچک و متحرک تبلبغاتی ما هستند.

تمام این ریزه‌کاری‌ها نتایج بسیار زیادی در کسب رضایت مشتریان داشته است و من به شدت به صنعت بسته‌بندی و کاربردهای چندگانه بسته‌بندی محصولات معتقد شده‌ام.

 

 

 

اعتراف

نکاتی که در این‌جا بیان نمودم، در عین سادگی از ارزشمندترین استراتژی‌های، تبلیغات و بازاریابی کسب‌وکار شخصی من بوده است که پس از سال‌ها تجربه بدست آورده‌ام.

ولی چون معتقدم علم پایانی ندارد با کمال علاقه و با حداقل هزینه این تجربیات ارزشمند را در اختیار علاقه‌مندان می‌گذارم.

ممکن است در نظر اول مساله خیلی مهمی جلوه نکند ولی مطمئن هستم با به کار بستن این روش‌ها در بسیاری از کسب‌وکارها می‌توانید به فروشی بسیار بیشتر و کسب رضایت بالای مشتریانتان نائل شوید!

 

فرصت بزرگ

من از زمانی که به تاثیرگذاری این علم پی برده‌ام با دقت بسیار بیشتری به کالاهای دور و برم نگاه می‌کنم و هر روزه فرصت‌های بسیار زیادی در این زمینه می‌بینم که مطمئن هستم با ورود به این عرصه می‌توان سودهای خوب و راحتی کسب نمود!

 

بالای سربرگ

مطالب مرتبط

دوره رایگان انتخاب اسم برند
برای دانلود 5 درس کاملا رایگان کافیست ایمیل خود را وارد نمائید
ایمیل شما دوست گرامی نزد ما محفوظ است